Winter Capsule Wardrobe

Słyszałyście o „kapsułowej garderobie”? Zapewne tak! To uniwersalny zestaw ubrań i dodatków, dzięki któremu możesz zapomnieć o codziennych dylematach spod znaku „co na siebie włożyć”. To zdecydowane przeciwieństwo wymarzonej, przepastnej garderoby typu „walk in”, jaką narzeczony sprezentował Carrie z „Seksu w wielkim mieście”.
Kapsułowa garderoba to, zgodnie z duchem minimalizmu, takie ograniczenie pojemności szafy, które daje Ci oddech i pewność, że masz w niej tylko to, w czym dobrze wyglądasz, co lubisz i co pasuje do innych Twoich rzeczy. W rezultacie zyskujesz czas i nerwy. Proste? To do dzieła!
1. Wybierz paletę barw
Jaki typ urody reprezentujesz? Warto wiedzieć, czy jesteś Panią Zimą czy Latem, czy raczej Wiosną lub Jesienią: w zależności od tego barwy Twojej garderoby powinny oscylować wokół chłodnych lub ciepłych tonacji. Dotyczy to nawet (a raczej zwłaszcza) koloru włosów czy makijażu. Poniżej prezentujemy przykładową paletę zimową, utrzymaną raczej w chłodnej tonacji. Prócz bazowej czerni, bieli i szarości, znajdziesz w niej także delikatny róż, który pasuje chyba każdemu typowi urody, oraz klasyczny błękit – kolor roku 2020 wg. instytutu Pantone.

2. Zastanów się, w czym chodzisz najczęściej
Jesteś wierną fanką spodni, czy nie wychodzisz z domu bez sukienki? Warto poświęcić chwilę na zastanowienie nad naszymi preferencjami, gdyż nie ma potrzeby zmieniać ich na siłę. Jeśli od roku nie założyłaś tej spódnicy, która leży na dnie szafy pod stertą cygaretek, raczej się to nie zmieni, więc bez wahania i zbędnego sentymentu pozbądź się jej i innych niepotrzebnych rzeczy. Obecnie jest wiele aplikacji (np. Less App) i miejsc, gdzie można zanieść ubrania, których już nie potrzebujemy – polecamy choćby najbliższy dom samotnej matki.
3. Dobierz niezbędne dodatki
Stara mądrość ludowa prawi, że dobrze dobrane dodatki potrafią zbudować (i zmienić) całą stylizację. Czasem wystarczy zmienić tylko buty lub apaszkę, a ta sama stylizacja zyskuje zupełnie nowy look. To właśnie tu jest miejsce, aby poszaleć, i do klasycznego wyglądu dodać modny akcent, taki jak ulubiony szal, odjechane buty, wisiorek czy gumka do włosów.

Dziś z przepastnego magazynu MESSO wybraliśmy dla Was zaledwie 5 rzeczy, które według nas stanowią absolutne minimum dla każdej „garderoby w kapsule” i świetną bazę dla wielu stylizacji. Oto one:

Okrycie wierzchnie: kaszmirowy płaszcz LORELLE

Zobacz płaszcz w sklepie!
Sukienka na codzień: granatowa szmizjerka INES

Zobacz szmizjerkę w sklepie!
Koszula: biała, ale niebanalna SOFIA

Zobacz koszulę w sklepie!
Szara kurtka typu bomber POLA

Zobacz bomberkę w sklepie!
Sukienka na wyjście: czerwona VALENTINA

Zobacz sukienkę w sklepie!

Wszystkie te rzeczy znajdziesz teraz na WINTER SALE – zapraszamy!