Porady/Pomysły

Dlaczego warto wybierać sukienki szyte w Polsce?

Sukienki szyte w polsce, zakupy stacjonarnie lub online – przed takim wyborem stajemy, decydując się na powiększenie zawartości swojej szafy. Czy warto w związku z tym wybierać ubrania dystrybuowane na masową skalę przez odzieżowych gigantów, czy zdecydować się na zakup w sklepie polskiego producenta? Na szali mamy m.in. niższą jakość produktów oraz problem odpowiedzialności społecznej, a także zwiększania śladu węglowego. Jeżeli wybierzemy drugą opcję, czyli odzież polskiego producenta, sprzedawaną za pośrednictwem sklepu internetowego, unikniemy tych wszystkich dylematów. Dlatego właśnie powstał sklep Messo – polski butik online.

“Modne” marki, niemodne praktyki

 

Ubrania szyte dla największych firm dystrybuujących odzież w Polsce powstają daleko poza naszym krajem. Głównymi eksporterami towarów dla sklepów sieciowych są m.in. Chiny, Bangladesz, Pakistan i Indie tego typu produkty możemy np.: znaleźć w sklepach typu H&M czy Zara To przekłada się na jakość produktów – niekontrolowana z bliska produkcja oraz jej masowy charakter sprawiają, że ubrania mają krótszą żywotność z powodu gorszej jakości wykończenia oraz użycia niskogatunkowych materiałów.

 

Niestety, brak kontroli nad szyciem ubrań przekłada się na brak kontroli warunków pracy w azjatyckich fabrykach odzieży (wielogodzinne zmiany, zatrudnianie nieletnich, niskie wynagrodzenie). A przecież nie to mamy na myśli podczas zakupów nowych ubrań. Bądźmy odpowiedzialni społecznie, kupujmy sukienki szyte w polsce

Kolejny problem to ekologia. Transport odzieży przez tysiące kilometrów znacząco zwiększa emisję gazów cieplarnianych (ślad węglowy), a masowa produkcja ubrań niskiej jakości (konieczność częstszej wymiany) równa się marnowaniu ogromnych ilości zasobów naturalnych (m.in. wody) oraz postępującemu zanieczyszczeniu środowiska. Czy tego właśnie chcemy dla siebie, swoich dzieci i wnuków?

Dobre, bo polskie

 

Niby slogan, ale w kontekście powyższych argumentów doskonale obrazuje to, dlaczego warto wybierać odzież polskich producentów. Przede wszystkim, kupując polskie ubrania, nie obciążamy w takim stopniu środowiska, jak w przypadku ich importu oraz zmniejszamy problem pracowniczego wyzysku.

Ponadto ubrania produkowane na miejscu cechuje wyższa jakość wykonania (nie liczy się czas, lecz dbałość o każdy szczegół) oraz materiału (w ubraniach produkowanych na masową skalę dominują poliester oraz akryl). Dzięki temu ubrania mogą na dłużej zagościć w naszych szafach. Kolejną zaletą odzieży powstającej w kraju jest jej unikalność – np. sukienki polskich marek powstają w ograniczonej liczbie sztuk, często przy współpracy z lokalnymi projektantami lub tak jak w przypadku Messo w ramach własnej kolekcji. Tymczasem masowa produkcja oznacza też masową sprzedaż tych samych stylizacji. Trudno na ulicy spotkać drugą kobietę ubraną przez polską markę odzieżową damską w tę samą stylizację. Natomiast w przypadku sieciówek jest to na porządku dziennym.

Wiele osób może w tym miejscu stwierdzić, że “to nie na mój portfel”. Co jest jednak większą oszczędnością? Kupno tańszej sukienki, która ze względu na gorszą jakość tkaniny i wybarwienie się będzie nadawała się do noszenia przez rok, czy zakup sukienki szytej w Polsce, a służącej nam przez nawet dekadę? Rachunek ekonomiczny jest prosty. Mało tego, wspieranie polskich producentów przekłada się na lepsze warunki życia w naszym kraju – większe PKB, mniejsze bezrobocie, podatki odprowadzane w Polsce – to tylko niektóre z plusów kupowania rodzimych produktów. Tymczasem wielkie koncerny tekstylne często deponują swoje zyski na kontach tzw. rajów podatkowych. 

Polska odzież damska ze sklepu internetowego. Gwarancja jakości i unikalności

 

Jako polski producent odzieży mówimy “nie” masowości i bylejakości. Założyliśmy polski butik online Messo, żeby dać naszym paniom kreacje, które staną się ich ulubionymi. Od polskiego producenta, z naturalnych, wysokogatunkowych materiałów oraz w oryginalnych krojach. Kolekcje tworzymy we własnym zakresie oraz współpracujemy z innymi, rodzimymi butikami. Nasze kreacje są szyte dla każdego typu sylwetek, dzięki czemu po dopasowaniu swoich wymiarów do tabeli dla danego produktu, znajdziesz ten idealny. Bez względu na to, czy masz sylwetkę typu kielich, kolumna, jabłko, czy gruszka, polskie sukienki ze sklepu internetowego Messo będą na Tobie leżały jak ulał. Także dlatego, że wybieramy wyłącznie materiały naturalnego pochodzenia, które nie tylko “lepiej się noszą”, ale i mają dłuższą żywotność. Jako polski butik z sukienkami oferujemy szereg damskiej odzieży, w tym także m.in. bieliznę, bluzki, koszule, spodnie, marynarki oraz kurtki i płaszcze.

Sukienki szyte w Polsce cieszą się coraz większą popularnością

 

Szczególnie w dobie pandemii zmienił się charakter zakupów. Zamknięcie sklepów wpłynęło na jeszcze większy rozwój sprzedaży online – także w branży odzieżowej. Po pierwsze, ta forma zakupów stała się bezpieczniejsza i wygodniejsza oraz wpłynęła na nasze nawyki, a po drugie, zwiększyła się popularność transmisji sprzedażowych marek ubraniowych oraz chęć wspierania lokalnych producentów odzieży. 

Dostrzegają to również czołowe sklepy internetowe, które dystrybuują odzież, gdzie polskie butiki z sukienkami stawiane są na równi z najnowszymi kolekcjami światowych marek. Dla przykładu – sklep wysyłkowy Zalando nawiązał współpracę z polskimi markami typu Greenpoint, Wólczanka, czy Makadamia, a Moliera 2 ma w ofercie m.in. sukienki polskich marek – autorstwa Macieja Zienia, Roberta Kupisza oraz duetu Paprocki&Brzozowski.

 

Jeden komentarz do “Dlaczego warto wybierać sukienki szyte w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *