Inne/Offotp

Obszywanie kierownicy – kiedy warto się zdecydować?

Coraz więcej osób w ostatnim czasie decyduje się na obszycie kierownicy. Zdecydowanie taki zabieg może sprawić, że powierzchnia będzie chroniona przed zabrudzeniem oraz zniszczeniem, ale także dodatkowo pojazd wizualnie będzie prezentował się znacznie lepiej. Jakie jeszcze są tego zalety?

Obszycie kierownicy coraz bardziej popularne

Zdecydowanie kierownica jest jednym z najczęściej użytkowanych elementów w pojeździe. Coraz częściej zdarza się, że z wiekiem materiał, z jakiego została wykonana wykrusza się. Nie prezentuje się to zbyt atrakcyjnie zwłaszcza, jeżeli pojazd nie jest starszy, a reszta wnętrza jest naprawdę wysokiej jakości. Warto w tym przypadku zdecydować się na obszycie kierownicy u specjalisty, ponieważ tylko dzięki temu można bardzo szybko nie tylko odzyskać dawny wygląd nowego auta, ale także sprawić, by nasz komfort jazdy był znacznie lepszy. Na czym dokładnie polega obszywanie kierownicy?

Renowacja skóry – kiedy się zdecydować?

Warto pamiętać, że obszywanie kierownicy to nic innego jak wybór odpowiedniego materiału, z którego będzie kolejno wykonane specjalne etui nałożone na ten element. Dzięki temu nie będziemy już widzieć żadnych pęknięć i ubytku materiału, a także poprawi się komfort jazdy. Nasze dłonie nie będą się ślizgać podczas jazdy, a nawet gdy w upalnie dni kierownica się nagrzeje, dzięki zastosowaniu specjalnego obszycia nie będziemy tak odczuwać wysokiej temperatury. Obszywanie kierownicy może być wykonane za pomocą różnorodnych materiałów, które z powodzeniem możemy dopasować do stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze naszego pojazdu. Nawet w przypadku gdy wnętrze naszego samochodu zostało wykonane ze skóry, możemy użyć takiego samego materiału do obszycia kierownicy. Gdy przykładowo była już ona wykonana ze skóry naturalnej, możemy zdecydować się na jej renowację. Wbrew pozorom renowacja skóry nie jest droga. Za ten zabieg u specjalisty zapłacimy kilkaset złotych, w zależności oczywiście od stanu tego elementu. Renowacja skóry polega nie tylko na jej oczyszczeniu, odświeżeniu oraz impregnacji, ale także na zszyciu drobnych ubytków w materiale.

Obszycie kierownicy cena

Należy wiedzieć, że cena obszycia kierownicy może być bardzo różnorodna, ponieważ tego typu usługa wyceniana jest między innymi biorąc pod uwagę:

  • rozmiar kierownicy,
  • ilość potrzebnego materiału,
  • rodzaj materiału,
  • model samochodu.

Warto wybrać renomowany zakład specjalizujący się z tego typu naprawach i podczas pierwszej wizyty poprosić o wycenę, ponieważ cena może wynieść od około 300 złotych nawet do 1500 złotych.

Jeden komentarz do “Obszywanie kierownicy – kiedy warto się zdecydować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *