Inne/OffotpSlider

Ubrania szyte w Polsce — polskie marki i kroje ubrań

Jeszcze do niedawna odzież pochodzenia azjatyckiego cieszyła się w Polsce ogromną popularnością. Dziś, tendencje te zaczynają się zmieniać i to na korzyść odzieży pochodzącej z Polski. Dlaczego?

Ubrania dla dzieci szyte w Polsce

Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się od… dzieci. Jeszcze kilkanaście lat temu dziecięce ubrania szyte w Polsce stanowiły zdecydowaną mniejszość. Owszem, również i dziś nie są one dominującą siłą na rynku, ale trend ten i tak szybko się zmienia. Nie ulega wątpliwości, że poziom życia Polaków zaczyna powoli, acz systematycznie wzrastać. To oznacza, że większość z nich ma coraz większe wymagania względem odzieży i to nie tylko dziecięcej. Odzież z Chin, Bangladeszu lub Wietnamu jest produkowana z przeznaczeniem na rynek masowy. To z kolei oznacza niewielką transparentność procesu wytwórczego, ale też wykorzystanych w jego trakcie materiałów.

Polskie marki szyte w Polsce

Prawdą jest, że tego typu ubrania nie są tak popularne w ofertach wielu zagranicznych sieciówek, jak ich dalekowschodnie odpowiedniki. Tak, gruntownym czynnikiem wpływającym na taki stan rzeczy są rzecz jasna koszty pracy i wytwarzania. Nie są one jednak słabością polskich marek, lecz stanowią o ich sile. Dziś ubrania dla dzieci szyte w Polsce nieodłącznie kojarzą się z wysokim standardem wykonania. Warto jednak zaznaczyć, że trendy te nie ograniczają się jedynie do odzieży dziecięcej. Wręcz przeciwnie – coraz więcej odbiorców zaczyna dostrzegać, że odzież z polskim rodowodem znacznie przewyższa pod względem jakości to, z czym ma się do czynienia np. na Dalekim Wschodzie.

Polskie ubrania sportowe

Konsumenci coraz częściej dostrzegają, że polskie marki ubrania szyte w Polsce wprowadzają na rynek świetną odzież sportową. Co ciekawe, jest ona dużo lepsza, niż jej dalekowschodnie odpowiedniki. Widać to chociażby na podstawie jej składu, który:

  • zapewnia skórze możliwość oddychania i skutecznie odprowadza parę wodną.
  • chroni ją przed powstawaniem stanów zapalnych,
  • coraz częściej opiera się na materiałach pochodzenia naturalnego,
  • jest dostosowany do określonej aktywności sportowej,
  • zapewnia lepsze osiągi i pozwala czuć się komfortowo w każdej sytuacji.

Zmiany „na plus” widać chociażby po tym, że coraz częściej pojawiają się na rodzimym rynku sportowe ubrania dla dzieci szyte w Polsce. Dawniej żaden polski producent nie tworzył sportowej odzieży dedykowanej dla dzieci. Dziś jest już zupełnie inaczej.

Ubrania damskie szyte w Polsce

Nietrudno zauważyć, że w Polskiej przestrzeni rynku odzieżowego pojawia się coraz więcej sklepów odzieżowych przeznaczonych wyłącznie dla Pań. Co ważne – spora część oferuje wyłącznie sukienki szyte w Polsce. W przypadku takich producentów jak polskie marki ubrania szyte w Polsce dla kobiet stanowią większość asortymentu. Panie doceniają w nich przede wszystkim komfort noszenia, wygodę, lekkość, a także bogactwo wzorów, których na próżno można szukać w powtarzalnych, azjatyckich projektach.

Mówiąc wprost: jeśli tendencje na polskim rynku odzieżowym nie ulegną zmianie, już za kilkanaście lat odzież rodem z Dalekiego Wschodu będzie stanowiła mniejszość na polskim rynku.

 

Jeden komentarz do “Ubrania szyte w Polsce — polskie marki i kroje ubrań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *